Zaměstnavatelský  svaz  důlního a naftového  průmyslu

Ukončené projety

Těžební průmysl - Sociální dialog

Hlavní cíl projektu

Formulace stanoviska sociálních partnerů a příprava argumentace pro požadavky sociálních partnerů v oblestech Státní energetické koncepce, Surovinové politiky a legislativních norem (horní zákon a další) tak, aby byly v rámci aktivní spolupráce zaměstnavatelů a zaměstnanců vytvořeny politické, ekonomické i legislativní předpoklady pro rozvoj těžebního průmyslu a udržení zaměstnanosti v dotčenýcg regionech. Projekt bude realizován ve čtyřech regionech a to v regionu Čechy severozápad, Střední Čechy, Severní Morava a Jižní Morava.

Číst dál: Těžební průmysl - Sociální dialog

Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému

Zaměstnavatelský svaz důlního a naftového průmyslu se spolu se svým odborovým protějškem Odborovým svazem pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu účastní v rámci platformy Těžební průmysl projektu „Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému“.

Úkolem je připravit zaměstnavatele a zaměstnance prostřednictvím bipartitního dialogu na dopady a změny vyplývající z důchodové reformy.

I. ETAPA: červenec 2013 – červen 2015

II. ETAPA: 2016 - 2018

Číst dál: Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému

Vzdělávání v rámci ZSDNP

Zvyšování kvalifikace a konkurenceschopnosti zaměstnanců oborů v rámci Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu - společenstvo těžařů ČR

Kontaktní osoba v ZSDNP:   

Bc. Jana Neckařová    

e:mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cíl projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšení adaptibility a konkurenceschopnosti podniků odvětví těžebního průmyslu s důrazem na rozvoj sociálního dialogu. Specifickým cílem je vybudovat platformu pro vedení permanentního sociálního dialogu na úrovni odvětví. 

Na této platformě navrhovat řešení odvětvových problémů tak, aby návrhy na jedné straně zvyšovaly konkurenceschopnost podniků i celého odvětví (zájem zaměstnavatelů) a na druhé straně byly sociálně únosné (zájem zaměstnanců). Navazujícím cílem bude podpora tvorby kolektivní smlouvy vyššího typu (KSVS) v odvětví.

Číst dál: Vzdělávání v rámci ZSDNP

Bipartitní dialog

Charakteristika hlavních cílů projektu

Cíl projektu:

zvýšit adaptabilitu zaměstnanců a zaměstnavatelů a konkurenceschopnost podniků na základě rozvoje odvětvového sociálního (bipartitního) dialogu.

Číst dál: Bipartitní dialog